Sport Motorowodny

Historia sportu motorowodnego w klubie w ogólnym zarysie opisana została w zakładce ,,o nas’’.
Wymienianie dziesiątków zdobytych tytułów i medali przez naszych zawodników może nie wydawać się interesujące. Sport motorowodny na najwyższym poziomie, który był zawsze wizytówką naszego klubu w dzisiejszych czasach zależy od sprawności fizycznej, wytrwałości i pracy samego zawodnika oraz sponsorów finansujących drogi sprzęt.
Zawodnicy biorący udział w zawodach posiadają aktualne badania lekarskie oraz krajowe i międzynarodowe licencje zawodnicze, certyfikaty łodzi. Naszym czynnym zawodnikiem klasy S – 550 ( łódź dwukadłubowa – katamaran ) jest aktualnie Andrzej Lisy.

Poznański Klub Motorowodny Ligi Obrony Kraju jest pełnoprawnym członkiem Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego w Warszawie.

 50a12921

 

W Żninie odbyły się  Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasach OSY-400 i S-550, eliminacje Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski, memoriał Józefa Kowalkiewicza w klasach O-125, GT-30 i GT-15, zawody międzynarodowe w klasie R-1000.
Ceremonia otwarcia zawodów rozpoczęła się o godz. 20.00, po uroczystym podniesieniu flagi państwowej i prezentacji zawodników zaproszeni goście udali się do Muzeum Sportów Motorowodnych, odbyła się prezentacja nowych zbiorów oraz nowo otwartej części muzeum.